Altron

Altron předal do provozu pilotní projekt mikrodatového centra jednomu z nejvýznamnějších pojišťovacích hráčů na českém trhu – společnosti Kooperativa pojišťovna, a.s., člen skupiny Vienna Insurance Group.

  • Plně integrované řešení s možností instalovat až 6 kW ICT v jedné skříni
  • Extrémně krátká doba implementace
  • Vysoká spolehlivost a mobilita

Projekt je součástí strategického rozvoje regionálních agentur, které si kladou za cíl přibližovat se svým zákazníkům, a u kterého má IT tým za úkol efektivně zajišťovat provoz klíčových aplikací pro podporu obchodních jednotek.

Řešení s názvem Altron SmartRack Advanced představuje unikátní koncept robustního racku vlastního designu, s přímým chlazením (DX), zálohovaným napájením, chytrým řízením, monitoringem a standardními prvky fyzické bezpečnosti. SmartRack, vyvinutý Altronem, umožňuje instalaci ICT technologií až do příkonu 6 kW.

„Velmi si vážíme inovativního přístupu společnosti Kooperativa, která si vybrala naše mikrodatové centrum na bázi SmartRack jako důležitý prvek, který má zajistit standardizované, rychle nasaditelné, vysoce spolehlivé a bezpečné prostředí pro provoz jejich ICT infrastruktury. Řešení, které jsme vyvinuli jako odpověď na cloudové trendy. Úspěšně jsme ho implementovali u řady zahraničních projektů zákazníkům, kteří hledají alternativu ke klasické serverovně, přičemž kladou důraz na kombinaci aspektů, jako jsou rychlost dodání, kvalita, perfektní škálovatelnost, vysoká dostupnost, spolehlivost a v neposlední řadě fyzická bezpečnost,“ uvedl Miloš Macúch, partner působící ve společnosti Altron. „SmartRack představuje řešení, které v porovnání s náklady a časem potřebným na vybudování klasické malé serverovny nabízí rychlejší „time to market“, nižší pořizovací a provozní náklady, a abychom podpořili požadavky klienty vyžadující flexibilitu, nabízíme naše řešení i formou služby,“ dodal Macúch.

„Se společností Altron spolupracujeme v oblasti datových center a monitoringu řadu let. Proto, když jsme začali řešit stěhování firmy do nových prostor, využití SmartRacku jsme vyhodnotili jako nejefektivnější a nejrychleji realizovatelné řešení,“ uvedl Miloš Dyntar, Head of IT Operations ve společnosti Kooperativa pojišťovna.

Altron SmartRack je plně integrovaný systém mikro datového centra na půdorysu jednoho datového racku, kompletně vyvinutý Altronem v České republice. Přidanou hodnotu představuje zejména rychlost dodání, osvědčená kvalita řešení a spolehlivost servisní podpory, integrace do našeho systému dálkového monitoringu datových center a na trhu unikátní systém Smart Management Unit s pokročilým řízením distribuce elektrické energie a dvojitým nezávislým napájením ICT technologií.

Sestavte si služby na míru