Altron

Tradiční odborný kongres Altron Data Center & Business World 2017 úspěšně završila svůj sedmnáctý ročník.

  • Stále rostoucí zájem o flexibilní cloudové služby
  • Služby pro datová centra a kybernetická bezpečnost jsou horkými tématy českých firem
  • Až 80 % firem v roce 2020 bude používat jednu či více cloudovou platformu

Dne 30. května se v Galerii současného umění DOX sešlo 300 účastníků z řad českých i mezinárodních firem a veřejné správy a společně diskutovali o důležitých trendech a tématech, které dnes hýbou světem ICT.

„Vysoká účast a velký zájem o představená témata nám potvrdilo, že kongres představuje důležité místo pro firmy i instituce, které si chtějí udržet aktuální přehled o dění ve světě datových center a jejich technologií, ICT, kybernetické bezpečnosti nebo Internetu věcí a chytrých měst,“ uvedl Jan Rezek, marketingový ředitel společnosti Altron.

Velkým lákadlem letošního ročníku bylo živé mobilní datové centrum, které představuje vhodnou alternativu standardním kamenným datovým centrům nebo serverovnám. Stále v kurzu jsou také služby a produkty pro datová centra v podobě monitoringu infrastruktury, DCIM, efektivních a úsporných systémů napájení nebo chlazení. Velký prostor byl věnován současným trendům v cloudu, jeho správě a zálohování. Podle analýz bude mít v roce 2020 až 80 % firem více než jednu cloudovou platformu a 19 % nákladů na cloud půjdou na jeho správu. Opomenuto nezůstalo ani téma GDPR.

Účastníci kongresu si také mohli prakticky vyzkoušet řadu systémů kybernetické bezpečnosti, ochrany proti útokům na firemní ICT infrastrukturu a data, které společnost Altron integruje do svých řešení. Program doplnilo aktuální téma Internetu věcí a chytrých měst.

Právě završený sedmnáctý ročník Altron kongresu podpořilo rekordní množství partnerů, kteří se aktivně zapojili do obsahu a umožnili tak účastníkům získat široký přehled o dění v oblastech, které je zajímají.

Videozáznam z celého dne je k dispozici na YouTube kanálu společnosti Altron. Fotogalerie na https://altron.brandcloud.pro/cs#/document/10235/20572 a prezentace na https://altron.brandcloud.pro/cs#/document/10235/20510.

Sestavte si služby na míru