Altron

Altron dokončil další dodávku mobilních modulárních datových center (MDC) pro e-Government emirátu Sharjah ve Spojených arabských emirátech.

  • Dodávka modulárních mobilních datových center v kategorii TIER III
  • Až 100 kW IT a navazující služby včetně monitoringu AIMON
  • 12 plnohodnotných skříní pro IT technologie

Altron dokončil další dodávku mobilních modulárních datových center (MDC) pro e-Government emirátu Sharjah ve Spojených arabských emirátech. Dodávka navazuje na předchozí dlouhodobou spolupráci a dvě nová datová centra doplní již existující infrastrukturu, která zahrnuje i mikrodatová centra vyvinutá Altronem. Diverzifikovaná ICT infrastruktura bude sloužit k provozu informačních systémů a aplikací státní správy emirátu Sharjah.

Modulární mobilní datová centra, která Altron vyvinul na základě svých dlouholetých zkušeností s návrhem, výstavbou a provozem datových center, jsou snadno ovladatelná a umožňují výkon až 100 kW IT. Součástí řešení, postaveného ve standardizovaném ISO kontejneru, je kompletně zálohované napájení včetně UPS v konfiguraci N+1. Chlazení zajištují speciální chladicí jednotky rovněž v konfiguraci N+1 s kompresorem. Jednotky jsou upraveny pro spolehlivý provoz i v pouštních podmínkách při zachování nízké spotřeby energie (PUE cca 1,35). Významným prvkem jsou pak bezpečnostní technologie umožňující řízený přístup do datového centra, a v neposlední řadě také integrace vlastního řešení monitoringu technologické infrastruktury AIMON.

Modulární mobilní datová centra dodává společnost Altron zákazníkům po celém světě. Výhodou je rychlost dodání – průměrně dva měsíce. Podstatným přínosem mobilních datových center jsou také nízké náklady na provoz, a to především díky pokročilým technologiím zajišťujícím nízkou spotřebu energií. Variabilita, nabízející sestavení jednotlivých částí do větších celků, navíc umožňuje modulárnímu datovému centru dynamicky růst podle potřeb zákazníků.

Sestavte si služby na míru