Altron

Vývoj a provoz MVNO/MVNE rozhraní S-Box pro připojení virtuálních mobilních operátorů do sítě T-Mobile.

Společnost T-Mobile Czech Republic působí na českém trhu od roku 1996, od roku 2002 je součástí koncernu Deutsche Telekom. Dnes je T-Mobile jedničkou na trhu v poskytování mobilních služeb. Společnost přináší své služby šesti milionům zákazníků. T-Mobile nabízí kromě telefonie také rychlé datové služby v síti LTE, která dnes pokrývá 93 % české populace a dále se rozrůstá. Součástí nabídky je také ucelené portfolio ICT služeb a produktů pro firemní zákazníky.

Společnost Altron vyvinula a provozuje pro společnost T-Mobile Czech Republic a.s. rozhraní, které je určeno pro obchodní zástupce virtuálních mobilních operátorů v síti T-Mobile. Řešení umožňuje virtuálním operátorům zakládat smlouvy se zákazníky na paušální tarify T-Mobile, které poskytují pod svou vlastní značkou. Kromě toho mohou v rámci aplikace S-Box pracovat s připravenými tarify a řídit některé základní zákaznické procesy. Součástí řešení je také možnost přizpůsobení grafického rozhraní podle potřeb virtuálního mobilního operátora.

O zákazníkovi

Společnost T-Mobile Czech Republic působí na českém trhu od roku 1996, od roku 2002 je součástí koncernu Deutsche Telekom. Dnes je T-Mobile jedničkou na trhu v poskytování mobilních služeb. Společnost poskytuje své služby šesti milionům zákazníků. Kromě telefonie nabízí také rychlé datové služby v síti LTE, která dnes pokrývá 93 % české populace a dále se rozrůstá. Firma nabízí své služby jako plně integrovaný ICT operátor: vedle mobilních a fixních telekomunikačních služeb nabízí i široké portfolio IT služeb a řešení systémové integrace pro firemní zákazníky a veřejnou správu. V posledních letech posiloval T-Mobile v ČR své portfolio prostřednictvím akvizice společnosti T-Systems a evropské skupiny GTS Czech.

Výchozí stav

Společnost T-Mobile Czech Republic hledala řešení pro administraci požadavků paušálních zákazníků virtuálních mobilních operátorů, které provozuje. S ohledem na potřebu rychlé realizace a zprovoznění nakonec vybrala jako dodavatele společnost Altron.

Altron řešení a služby

Altron vyvinul a provozuje rozhraní, které je určeno pro obchodní zástupce virtuálních mobilních operátorů v síti T-Mobile. Řešení S-Box bylo díky mnohaletým zkušenostem s vývojem softwaru v oblasti telekomunikací připraveno k nasazení jako ucelené řešení na klíč během několika měsíců. Je postaveno na provozně ověřených softwarových komponentech, a proto se vyznačuje výjimečnou stabilitou a spolehlivostí. S-Box podporuje procesy pro zpracování vstupních údajů zákazníků virtuálních mobilních operátorů a poskytuje data pro navazující interní systémy T-Mobile.

Řešení virtuálním operátorům (např. MOBIL.CZ, PREmobil nebo RWE Mobil) umožnilo zakládání smluv se zákazníky na paušální tarify společnosti T-Mobile, které prodávají pod svou vlastní značkou. Kromě toho mohou v rámci aplikace S-Box pracovat s vybranými tarify a řídit některé základní zákaznické procesy, ověřovat identitu a kredibilitu zákazníka nebo založit objednávku na přenesení telefonního čísla od jiného operátora. Koncová část řešení pak podporuje přizpůsobení grafického rozhraní příslušné značce virtuálního operátora. Rozhraní je kontinuálně rozvíjeno v souladu s narůstajícími potřebami a nároky uživatelů.

Přínosy a výhody

Vysoká kvalita dodaného SW řešení spolu s poskytovanou provozní podporou nabízí koncovým uživatelům bezvýpadkový provoz administrace mobilních služeb. Technická implementace a rozsah služeb plně vyhovuje zákonným i technickým normám. Systém umožňuje trvalý technický rozvoj, jakož i pružnou reakci na měnící se potřeby a požadavky zákazníků, oblasti definice služeb a podpory obchodu.

„S-Box od společnosti Altron nám umožnil rychle reagovat na dynamický vývoj trhu virtuálních mobilních operátorů v roce 2014,“ říká Pavel Henke, ředitel velkoobchodu ve společnosti T-Mobile Czech Republic.

Sestavte si služby na míru