Altron

Společnost OOREDOO zadala projekt na vybudování hostingového a housingového datového centra vysoké kvality, které by získalo certifikát TCCD Institutu Uptime a nabylo tak větší atraktivnosti pro zákazníky.

Společnost OOREDOO je přední mezinárodní komunikační firmou, jež poskytuje mobilní a pevné linky, širokopásmový internet a správu firemních služeb šité na míru potřebám zákazníků a podniků na trzích Středního východu, Severní Afriky a Jihovýchodní Asie. Společnost OOREDOO se jako komunitně zaměřená firma řídí představou obohacování života lidí a věří, že firma může stimulovat život člověka s využitím komunikací a pomáhat tak lidem dosahovat jejich plného potenciálu.Společnost OOREDOO, známá dříve jako Qtel Group, má 114 miliónů zákazníků. V roce 2014 utržila 9,3 biliónu amerických dolarů.

Výzva

Společnost OOREDOO si přála vybudovat hostingové a housingové datové centrum vysoké kvality, které by získalo certifikát TCCD Institutu Uptime, což by zvýšilo jeho atraktivnost pro klienty.

Institut Uptime je konsorciem firem, které působí ve vzdělávání, publikační činnosti, konzultacích, certifikacích, konferencích a seminářích pro odvětví podnikových datových center. Jeho osvědčení TIER se považují za odvětvovou normu a jedna z nejrelevantnějších a prestižních osvědčení, jež může datové centrum získat.

Společnost Altron má dlouhou tradici spolupráce s Institutem Uptime a aktivně se účastní jeho akcí a oborových diskusí. A nejen to. ALTRON též navrhl a vybudoval velmi mnoho datových center a poskytl pro ně konzultace. Tato datová centra pak Institut Uptime certifikoval.

Řešení

Rychlé dokončení projektu za použití špičkového softwarového designu a zkoušek spočívajících na mezinárodních standardech a nejlepších praktických postupech (Best Practices) a angažovaný tým konzultantů, odborníků a architektů se zkušenostmi s certifikačními postupy zajistili, že projekt překonal očekávání zákazníka.

Základní technické údaje:

  • ICT / Telco výkon: 4 × 1,9 MW
  • TIER: TIER 3
  • Rozměry: 4 × 722 m

Společnost Altron pracovala se základními informacemi o designu připraveném firmou OOREDOO a vyhodnotila jej, aby vyhovoval nejen specifikacím Institutu Uptime i nejlepším praktickým postupům (Best Practices) ALTRONU. Provedení datového centra je tudíž nejen ověřené, ale splňuje potřeby zákazníka, je škálovatelné, bezpečné, vysoce dostupné a velmi efektivní.

Projekt byl navržen stavebnicově. Bylo navrženo jedno datové centrum, avšak během celkového roll-outu vzniknou čtyři. Certifikace infrastruktury a designu znamená, že pokud všechna vzniknou podle jednoho návrhu, budou všechna certifikována společně, aniž by bylo zapotřebí opakování certifikace.

Aby bylo navržené řešení kompletně vyzkoušeno, bylo efektivní a poskytovalo zákazníkovi dlouhodobé služby fungující mnoho let i přes technologický pokrok tým konzultantů, techniků a architektů použil inovací Altronu jako AHECS (vysoce efektivní chlazení od Altronu) a softwarově podporovaného designu.

Přínosy a výhody

Nabídka Altronu byla pro OOREDOO atraktivní nejen díky jeho zkušenostem z navrhování a certifikace datových center, ale i úzkého kontaktu místního regionálního týmu se zákazníkem i schopnosti Altronu realizovat takovéto projekty ve velmi krátkém časovém úseku – v tomto případě tří měsíců.

„Spolupráce s Altronem byla snadná od samého počátku. Jeho profesionální přístup, znalost místních poměrů a zkušenosti s oborem datových center zajistily, že dodali nejen přesně to, co jsme potřebovali, nýbrž překonali i naše očekávání“, uvádí zástupci společnosti OOREDOO.

Sestavte si služby na míru