Menu

O Altronu

Jsme jednička mezi dodavateli datových center a technologické infrastruktury pro kritické business aplikace na českém trhu.

O společnosti

Již 30 let jsme jedničkou mezi dodavateli datových center a technologické infrastruktury pro kritické business aplikace na českém trhu.

 

 • Navrhujeme, realizujeme a servisujeme dodávaná technologická řešení. Zároveň nabízíme konzultační činnosti, tvorbu studií a projektové dokumentace všech stupňů, přípravu a realizaci projektu, projektové řízení, testování a zkušební provoz, preventivní údržbu a poruchový servis, certifikaci, odborné posudky a audity.
 • Zajišťujeme komplexní řešení všech typů datových center. Samostatné objekty, části budov (serverovny), mobilní (kontejnerovaná) datová centra a micro datová centra (stojany).
 • Vytváříme řešení v oblasti napájení elektrickou energií včetně záložního a náhradního napájení, chlazení, ventilace a odvodu tepla, komplexního monitoringu a řízení technologií, požární a fyzické bezpečnosti, IoT, síťové a fyzické infrastruktury.
 • Využíváme špičkové produkty významných světových výrobců jako jsou Schneider Electric, ABB, Vertiv, Stulz, Tecnair, Visa, Catterpilar, Fiamm, Enersys, Huawei, Siemens, Wago, Conteg, Triton, Rittal atd.
 • Vyvíjíme vlastní produkty na základě zkušeností se specifickými potřebami a požadavky našich zákazníků.
 • Působíme v širokém spektru odvětví, od telekomunikací přes energetiku, dopravu a logistiku, průmysl, bankovnictví, pojišťovnictví, státní správu, armádu, až po bezpečnostní složky státu.

Historie

1991Založení společnosti

1992Dodávka UPS pro všechny pobočky Komerční banky

1993Otevření pobočky na Slovensku

19951. dodávka komplexního systému záložního napájení

1997Vývoj a implementace 1. verze monitoringu Aimon

19991. komerční DC postavené podle standardu TIER III

2001Dodávka dieselagregátů pro síť mobilního operátora Oskar

2003Dodávka záložního napájení pro síť Oskar

20051. realizace projektu záložního napájení v zahraničí (Rusko)

20081. dodávka Mobile DC

2011Otevření pobočky ve Spojených arabských emirátech

2013Otevření pobočky v Ománu

20151. dodávka Micro DC

2017Vývoj a implementace 1. verze Cloud Management Platformy

2019Vývoj a implementace 1. verze IoT Platformy

2020Vývoj a implementace SW AIMON suite pro monitoring, řízení a správu DC

202130. let, založení divize ALTRON Modular

Hodnoty

Spokojenost

Nejdůležitější je pro nás spokojený zákazník. Vy nám dáte zadání a my vám dodáme výsledek. Celý proces maximálně zjednodušujeme tak, aby byl přehledný, rychlý, efektivní a aby z vaší strany znamenal jediné: spokojenost.

Efektivita

Své procesy máme pod drobnohledem. Hlídáme jejich efektivitu a neustále se zlepšujeme v tom, co děláme. Díváme se na problémy z více perspektiv, a tak můžeme přemýšlet i jako vy, podnikatelé.

Inovace

„Neztratit krok“ je v našem oboru klíčové. Od roku 2013 provozujeme vlastní inovační centrum, ve kterém vyvíjíme nová řešení i pro ty nejnáročnější klienty.

Odpovědnost

Přemýšlíme nad tím, jakou planetu po sobě zanecháme pro své potomky. Proto navrhujeme ta nejšetrnější možná řešení. Splňujeme normu ISO 14000 a dokazujeme, že ekonomická a efektivní řešení mohou být zároveň ekologická.

Vnímáme naše okolí a nezapomínáme ani na odpovědnost v sociální oblasti. Angažujeme se v podpoře technického vzdělávání mládeže a podporujeme Klub nemocných cystickou fibrózou.

Základ toho, jací dnes jsme, spočívá v udržování vlastní erudice a rozvíjení empatie k našemu okolí.

Antonín Hemmer,
bezpečnostní ředitel

Kariéra

Chcete rozšířit náš tým? Podívejte se na nabídku aktuálních volných pracovních míst.

Společnost ALTRON se dynamicky rozvíjí na českém i mezinárodním trhu a realizuje obrovské množství zajímavých zakázek a projektů. Trvale hledáme schopné odborníky, kteří nám pomohou s rozvojem našich projektů a zakázek.

Pokud žádná aktuálně otevřená pozice neodpovídá vašim schopnostem a dovednostem, ale přes to máte zájem pro nás pracovat, zašlete svůj životopis na e-mail prace@altron.net

Servisní technik UPS Projektový manažer (stavby, non-IT) Projektant elektro Site manažer (spec. elektro) Projektant TZB Vedoucí týmu servisních techniků chladících zařízení Vedoucí týmu servisu chlazení Praha-bydlení zajistíme Servisní technik DA Montér

Pro média

Logo a značku naší společnosti prosím využívejte výhradně v oficiální podobě. Není dovoleno provádět jakékoliv modifikace nebo zásahy do značky nebo loga, ani měnit grafické a barevné ztvárnění.

Pokud potřebujete pomoc se správným použitím loga Altron, rádi vám poradíme.


Kontakty

Datová centra
Technologická infrastruktura
Služby
Hardwarové produkty
O Altronu
Ostatní
Děkujeme za Vaši zprávu.

Certifikace

Jsme držitelé celé řady významných certifikací pro datová centra, bezpečnost, ICT a firemní procesy.

 

 • Při realizaci našich řešení a služeb v oblasti výstavby a provozu datových center se řídíme mezinárodními standardy ANSI/TIA-942, EIA, BICSI, LEED.
 • Při návrhu našich řešení se zaměřujeme na nejlepší poměr klíčových parametrů – TIER (dostupnost datového centra) – PUE (energetická efektivita) a TCO (celkové náklady projektu včetně následného provozu).
 • Jsme členem organizace U. S. Green Building Council, SEWA, ICT Unie a mnoha dalších.
 • Disponujeme odborníky s mezinárodními certifikacemi Uptime Institute Accredited Tier Designer či Specialist a CDCDP.

Rozvojové projekty z fondů EU

tile_1
tile_2

Společnost Altron, a.s. realizovala či právě realizuje tyto projekty podpořené z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK).

 • Komplexní inovace pro řízení datových center nové generace.

  Nový náhled na řízení datacentra – celostní pohled na IT i non-IT technologie, vč. implementace automatických řídících mechanismů, redefinice současných procesů návrhu a provozu datacentra za využití výsledků VaV.

 • Pokročilý systém řízení ČOV 4.0 spolufinancován Evropskou unií

  Projekt řeší realizaci pilotního projektu pro pokročilé řízení ČOV. Na jeho realizaci se podílejí 4 společnosti. Výstupem projektu bude realizace prototypu pokročilého řídicího systému ČOV (ŘS) nasazených pro tradiční i pro moderní PLC ŘS.

 • Inteligentní systémy pro monitorování provozní infrastruktury spolufinancovány Evropskou unií

  Cílem projektu je návrh nových v praxi aplikovatelných metod pro vývoj spolehlivých a bezpečných monitorovacích systémů efektivně využívajících potřebné komunikační zdroje, včetně systému chytré sítě, v rámci praktických aplikací konceptů např. Smart cities nebo Průmyslu 4.0.

 • Bezobslužné microdatové centrum spolufinancováno Evropskou unií

  Cílem projektu je ověření technické proveditelnosti bezobslužného micro datového centra. Projekt se bude zabývat konceptem konfigurovatelných sestav ICT hardware, a bude řešit i otázku virtualizační platformy pro dané sestavy užití. Ověřením technické proveditelnosti bezobslužného micro datového centra bude společnost ALTRON, a.s usilovat o další inovaci a navázat na předešlé úspěchy se samostatným micro datovým centrem.

Máte dotaz? Napište nám