Klíčové produkty modulárních datacenter mění své názvy. Ve vývoji je také řada vylepšení

Myšlenka standardizovaného a rychle dodaného řešení v podobě modulárních datacenter nabírá na oblíbenosti v soukromém sektoru i státní sféře. Abychom dokázali být co nejefektivněji připraveni na růst těchto produktů, rozhodli jsme se vytvořit specializovanou divizi Altron Modular, která převezme prodej prefabrikovaných systémů na zahraničních trzích.

 

Do čela nového oddělení Altron Modular byl jmenován Milivoj Uzelac mladší, který má s prodejem datacenter bohaté zkušenosti zejména z oblasti Středního východu. „Prefabrikovaná datacentra se stala nedílnou součástí nabídky díky rychlému dodání a sníženému TCO. Na trzích, na které se zaměřujeme – EMEA – je naší obrovskou výhodou evropská kvalita a know-how. To je jeden z důvodů, proč s námi například e-government Sharjah ve Spojených arabských emirátech postavil už dvě datacentra,’’ přibližuje Uzelac oblasti s vysokým zájmem o modulární datacentra. Se svým týmem však bude pracovat nejen na jejich prodeji, ale také na vývoji nových generací.

 

*Milivoj Uzelac mladší, ředitel divize Altron Modular

 

Pro český trh se nic nemění

Divize Altron Modular vznikla zejména z důvodu efektivního rozvoje zahraničních trhů a specializovaného vývoje prefabrikovaných datacenter. Pro stávající a nové zákazníky z Česka a Slovenska se nic nemění. Altron již třicet let pomáhá společnostem a organizacím realizovat velké projekty datacenter a obchodní kontakty, které zde za tuto dobu vznikly, považujeme za klíčové.

„Dodavatelem modulárních datacenter pro Česko a Slovensko zůstává mateřská společnost Altron a zavedené obchodní kontakty. Díky znalostem lokálního prostředí vnímáme jako klíčové tento model zachovat,“ 

vysvětluje viceprezident Altronu Miloš Macúch neměnnou situaci okolo tuzemských zákazníků. Je však jedna změna, která se projeví také v Česku. Jedná se o úpravy názvů klíčových produktů, které zákazníci znají jako Mobile a Micro DC.

 

*Miloš Macúch, viceprezident a člen správní rady

 

Mobile DC se mění na EdgeDC

Edge aplikace potřebují být co nejblíže uživatelům ve skutečném místě výpočetního výkonu. Proto, abychom vnímání zařízení lépe přiblížili ekosystému informačních technologií, přejmenovali jsme tradiční Mobile DC na EdgeDC.

Nové názvosloví však nejsou jediné úpravy, které tento klíčový produkt čekají. Altron Modular společně s technickou divizí Petra Dinga připravuje také změny designu, architektury a výkonu. Řada vylepšení vyvíjená pro EdgeDC třetí generace přinese podstatné změny zohledňující současné zákaznické potřeby napříč segmenty.

,,Modul první generace jsme v roce 2001 poslali do Kosova, kde umožnil okamžité obnovení telekomunikačních služeb. Druhá generace je v oběhu a patří mezi naše nejvyhledávanější produkty. Ve třetí generaci jsme se zaměřili na vyšší výkon a zdokonalení fyzických parametrů,’’ dodává Milivoj Uzelac mladší na adresu jednotlivých generací EdgeDC.

Modul je navíc vylepšený také esteticky, aby jeho vzhled odpovídal pokročilým technologiím, které bude obsahovat. Změna designu se odrazí ve vyšší odolnosti, díky které můžeme na konstrukci nabízet 20letou záruku.

 

*datové centrum EdgeDC třetí generace

 

Micro DC se mění na StackDC

StackDC, původně mikro datacentrum, je nejmenší bratr z produktové rodiny modulárních datacenter. StackDC integruje systémy chlazení, napájení, řízení a monitoringu v jednom zabezpečeném racku. Nasadit ho do provozu je možné do několika hodin a plně podporuje bezobslužný provoz díky autodiagnostice a dalším unikátním funkcím.

,,Stejně jako v případě EdgeDC pracujeme na nové verzi s vylepšenými parametry všech systémů, včetně modularity na úrovni jednotlivých komponent,’’ vysvětluje Uzelac směr vývoje nové generace.

Novinkou je CoreDC

Prefabrikované datacentrum EdgeDC je modul, který lze snadno přepravit na místo určení a rychle uvést do provozu. Co ale dělat v případě, kdy výkon jednoho nestačí?

Nové řešení CoreDC umožňuje tyto moduly poskládat do výrazně většího datacentra a zároveň zachovat všechny výhody modularity. Jednotlivé prefabrikované moduly EdgeDC se jednoduše naloží, přepraví a dohromady sesadí na místě určení.

Výhodou je například snížení rizik spojených s technologickou výstavbou, snížení celkových nákladů a standardizace postupů ve všech fázích projektu včetně provozu.

Modelovým zákazníkem jsou telekomunikační společnosti, poskytovatelé služeb datacenter a velcí infrastrukturální hráči, kteří neustále zvyšují kapacitu.

„Řešení CoreDC dokáže rychle a efektivně zvyšovat svou kapacitu tím, že k hotovému centru přidáme další IT moduly bez omezení stávajícího provozu. Systém se dá škálovat, je modulární, ale také recyklovatelný. Můžeme ho rozebrat, přidat nové modernější komponenty nebo jej použít pro nový účel,‘‘ popisuje Milivoj Uzelac způsob, jakým probíhá rozšiřování tohoto typu datacentra.

Systém je navržen tak, aby z něj šlo postavit středně velké datacentrum nabízející výkon IT v rozmezí od stovek do tisíců kW. Oproti tradičnímu řešení je jeho výstavba až o 70 % rychlejší.

 

*vizualizace datového centra CoreDC

 

Pokud chcete zjistit více informací o nových řešeních modulárních datacenter, navštivte stránky divize Altron Modular. Informace najdete také na našich hlavních stránkách nebo vám je rádi poskytnou naši obchodní zástupci.

Sdílet článek