Access Your Success. Představujeme naši novou strategii a logo

V Altronu sdílíme upřímné nadšení pro technologie. Stejně jako se vyvíjí naše služby a produkty, vyvíjíme se také my. Rozhodli jsme se proto po sedmi letech změnit svou identitu, abychom vnesli do naší komunikace nový impulz a sjednotili vnímání Altronu nejen navenek, ale také uvnitř naší společnosti. Za novým brandingem, na němž jsme intenzivně pracovali posledních šest měsíců, stojí agentura Symbio. S ní jsme kromě identity vytvořili také novou brandovou strategii.

 

Architektura značky

Technologie jsou světem, ve kterém se pohybujeme každý den. Známe každý jeho kout a víme o všem, co se v něm děje. Hlavním prvkem nového vizuálního stylu je proto bit a jeho chování. Srozumitelný a přímočarý prvek se prolíná všemi částmi designu a propojuje komunikaci na různých úrovních.

 

* Prvek bitu vychází z loga a dále se rozvíjí pomocí grafických prvků aplikovaných ve vizuálu.

K vytvoření přehledné struktury jsme zvolili metodu Branded House, která určuje jasnou hierarchii značky a určuje pozice subbrandů vzhledem k hlavnímu brandu. Altron jako hlavní značka nyní zastává pozici deštníku a jednotlivé podznačky přebírají jeho poslání, hodnoty a vize.

Pozici subbrandu v tuto chvíli zastává dynamický Altron Modular, který se soustředí na výrobu a prodej modulárních datacenter na zahraničních trzích. Jeho mladší bratr Altron Smart má na starost vývoj chytrých řešení pro řízení a monitoring technologické infrastruktury. Vytvořený systém je variabilní a počítá s tím, že se může v budoucnu rozšířit o další ambiciózní divize, které se budou chtít rozvíjet směrem do zahraničí.

 

*Znázornění pozice mateřského Altronu a subbrandů Modular a Smart

 

„Na základě nově vzniklé strategie značky, kterou jsme společně se Symbiem připravili na konci roku 2022, jsme se rozhodli pro kompletní modernizaci loga a celého vizuálního stylu. Chtěli jsme udělat posun vpřed do moderního a odlehčeného vzhledu, který nás odliší od konkurenčních firem,‘‘

dodává ke vzniku nové identity marketingová manažerka Jovanka Uzelacová.

Access Your Success

Z nové strategie brandu vznikla potřeba definovat slogan, který lépe vystihne současné poslání naší společnosti. Předchozí More than a data center tedy nahradil uvolněnější obrat Access Your Success. Naším cílem bylo vytvořit claim blízký našemu poslání, přístupu k práci i ke klientům. Zákazníkovi se snažíme pozorně naslouchat, pochopit jeho potřeby a přinést řešení, které bude jedním z klíčů k jeho úspěchu. S novou strategií chceme tyto hodnoty dále rozvíjet.

 

 

 

Sdílet článek