Ministerstvo vnitra České republiky má nové datové centrum s certifikací TCCF od Uptime Institute

Důležité úkoly české státní správy vyžadují odpovídající datovou infrastrukturu, proto jsme se přihlásili do výběrového řízení na projekt dodání dvou mobilních datových center, které vypsalo Ministerstvo vnitra České republiky, ve kterém jsme zvítězili s naším řešením Mobile DC.

Kvůli plánované stavební rekonstrukci budovy datového centra bylo Ministerstvo vnitra nucené čelit potřebě zvolit náhradní řešení, které by zajistilo výkonné a bezpečné umístění pro kritické ITS technologie.

Jaké řešení jsme zvolili a proč?

Vysoké nároky na zabezpečení a spolehlivost dat nás vedly k volbě dvou mobilních datacenter MDC 30, které odpovídají vysokým nárokům klienta díky propojení špičkových technologií, inovativních postupů a osvědčených topologických řešení.

Obě mobilní datacentra, která jsme Ministerstvu vnitra dodali a instalovali, obsahují 7 racků připravených k osazení IT technologiemi. Robustnost systému zajišťuje nadstandardní výkon 45 kW, chlazený pokročilým systémem střešních jednotek využívajících přímý výpar DX a freecooling v každém modulu. Systém chlazení je koncipován tak, aby co nejméně obtěžoval okolí hlukem při zachování maximální efektivity chlazení.

 

Bezpečnost především

Jelikož na zabezpečení dat Ministerstva vnitra jsou kladeny ty nejvyšší nároky, navrhli jsme mobilní datacentrum tak, aby splňovalo nejvyšší standardy bezpečnosti, vyžadované pro kritickou infrastrukturu na úrovni státu. Mobilní datová centra MDC 30 obsahují vylepšené elektromagnetické stínění a jsou chráněna doplňkovými prvky fyzického zabezpečení, které odpovídají vysokým požadavkům Národního bezpečnostního úřadu.

 

TCCF certifikace byla podmínkou

Jedním z výslovných požadavků ve výběrovém řízení byla nutnost TCCF certifikace od Uptime Institute, sloužící jako objektivní základna pro porovnávání funkcionality, vlastností, výkonnosti a dostupnosti infrastruktury datových center.

Cílem projektu pro Ministerstvo vnitra bylo eliminovat veškerá potenciální rizika a splnit zadané požadavky na dostupnost. Při navrhování jsme proto spolupracovali s Uptime Institute od samotného začátku celého projektu. Vzniklo tak výjimečné řešení, které splňuje a překonává veškerá kritéria, která jsou požadována pro udělení certifikace od Uptime Institute. Celý proces byl úspěšně završen udělením certifikace na konci roku 2021.

 

 

Výhody datového centra MDC 30

Naše mobilní modulárního datové centrum s certifikací TCCF je inovativním řešením, v jehož konstrukci se snoubí možnost vlastní konfigurace s ochranou před výpadky energie pomocí záložního napájení, efektivním chlazením a zabezpečením před útoky.

Tato mobilní datová centra se mohou chlubit stejnými provozními vlastnostmi jako klasická kamenná datacentra, ale na rozdíl od nich je jejich instalace mnohem rychlejší. Se svou mobilitou, nízkými provozními náklady, vysokou energetickou účinností, škálovatelností a rychlým dodáním jsou mobilní datová centra spolehlivým řešením v případech, kdy je potřeba rychle zajistit datovou infrastrukturu, či v místech, kde klasickou serverovnu nelze umístit.

 

 

Sdílet článek