Nemocnice Na Homolce získala potřebné kapacity v podobě modulárního datového centra

Situace během pandemie koronaviru sebou přinesla nové nároky na digitalizaci zdravotnictví. Stále rozsáhlejší využívání dat a potřeba online propojení zjednodušuje život lékařům i pacientům, současně však přináší řadu výzev, kterým musejí zdravotnická zařízení čelit.

Bezpečnost dat je pro zdravotnická zařízení prioritou

S příchodem nových nároků na dostupnost dat a současně na online zabezpečení řeší české nemocnice stále častěji spolehlivost a bezpečnost své datové infrastruktury. Zdokonalit zabezpečení svých dat se rozhodla i pražská Nemocnice Na Homolce, která během druhé poloviny roku 2021 vyhlásila veřejné výběrové řízení na dodavatele záložního datového centra. Přestože byl tento tendr byl výjimečný svými vysokými požadavky na technické parametry a kvalitu dodávky, podařilo se nám zvítězit.

V Altronu jsme pro Nemocnici Na Homolce navrhli model kontejnerového datového centra Mobile DC, který nabízí ideální řešení záložního systému pro provoz IT infrastruktury v různých podmínkách. Jeho výhodou je snadná rozšiřitelnost, takže dokáže růst společně se zvyšujícími se nároky klienta.

 

 

Proč právě mobilní datové centrum?

Zdravotnická zařízení či jiné instituce se většinou nacházejí v centrech měst a není pro ně snadné rozšiřovat své prostory. Tím spíše, že datová centra mají specifické nároky na větrání a chlazení, kterých je často ve stávajících budovách obtížné dosáhnout. Mobilní datová centra dokážou tyto překážky efektivně vyřešit, aniž by bylo potřeba větších stavebních úprav.

Mobile DC, které jsme pro projekt Nemocnice Na Homolce navrhli, používá nejmodernější technologie a kombinuje inovativní postupy s osvědčenými topologickými řešeními. Konkrétně typ MDC 30 obsahuje 6 racků pro osazení IT technologiemi a nabízí výkon 45 kW. U datových center patří mezi důležité parametry také efektivní chlazení, které je v případě modelu MDC 30 zajištěno pokročilým systémem střešních chladicích jednotek, které využívají přímý výpar DX a freecooling. I takto výkonný systém je však velice tichý, což je pro provoz ve zdravotnickém zařízení obzvláště důležité.

 

Bezpečné kapacity pro IT technologie

Řešení mobilního datacentra jsme přizpůsobili podle požadavků Nemocnice Na Homolce tak, abychom odstranili bezpečnostní rizika a současně zajistili dostatečně vysoké kapacity pro IT technologie. Díky instalaci nového mobilního datacentra jsme razantně zvýšili odolnost datového systému vůči veškerým bezpečnostním hrozbám. I v případě hackerského útoku dokáže záložní centrum data ochránit a neprodleně obnovit provoz kritické infrastruktury nemocnice.

 

Proč zvolit právě MDC 30?

MDC 30 není pouze obyčejné datové centrum. Jde o extrémně efektivní datové řešení zejména pro firmy a instituce, které si nemohou postavit vlastní serverovnu. Mobilní datové centrum MDC 30 v sobě kombinuje výhody rychlé instalace, nízkých provozních nákladů, vysoké energetické účinnosti a snadné škálovatelnosti. Pokud potřebujete získat či rozšířit vlastní datové centrum a nechcete či nemůžete stavět novou serverovnu, je MDC 30 tím správným řešením.

 

Sdílet článek