Technologie

Výstavba datového centra DataSpring Lužice

Komplexní řešení datového centra pro investiční skupinu KKCG včetně dodávek TZB a IT vybavení.
icon
320 m2
plocha datového sálu
icon
840 kW
možný výkon ICT
icon
10 kW
hustota na rack
icon
TIER III
certifikované řešení

Potřeba klienta

Společnost DataSpring se věnuje poskytování ICT služeb a řešení pro firemní zákazníky a zákazníky skupiny KKCG. Své služby nabízí od roku 2015 v rámci vlastní infrastruktury datového centra, které bylo vybudováno v Lužici nedaleko Hodonína.

Pro zákazníky přináší širokou nabídku služeb založených na virtuálním privátním datovém centru s vysokou úrovní bezpečnosti a doplňujícími službami v podobě odborné podpory a konzultací. DataSpring také poskytuje služby z oblasti analýzy, zpracování dat a business intelligence.

 

Specifika projektu

Naše společnost realizovala ve sdružení s firmou Metrostav výstavbu datového centra  DataSpring Lužice a podílela se na dodávce technologické a IT části celého řešení.

Součástí projektu byla komplexní dodávka kritické infrastruktury datového centra. Jednalo se o kompletní technologické celky systémů chlazení, napájení včetně systému záložního napájení, všech bezpečnostních systémů protipožární nevyjímaje a všech navazujících IT služeb, zajišťující hladký a bezodstávkový provoz celého komplexu. Následným krokem byla implementace správy kritické infrastruktury (CFM).

Technické parametry

  • Celková užitná plocha datového centra je 2 580 m2, z toho zastavěná plocha datového centra zabírá více než 1 670m2.
  • Datový sál disponuje plochou 320m2.
  • Celkový možný výkon ICT 840 kW umožňuje instalaci celkem 82 datových stojanů při průměrné výkonové hustotě více než 10 kW na rack
  • Certifikace od Uptime Institute na úrovni Tier III, která garantuje dostupnost 99,982 %.

 

Napájení

Klíčové technologie systému napájení jsou instalovány v požadované redundanci. Jako hlavní zdroje elektrické energie jsou instalovány extra nízko ztrátové transformátory o výkonu 2500kVA. Provoz je proti dlouhodobým výpadkům napájení z veřejné sítě zabezpečen dieselovými motorgenerátory, které umožňují nepřetržité napájení celého provozu po neomezenou dobu. Plně modulární záložní zdroje UPS poskytují kromě možnosti postupné instalace výkonových modulů v závislosti na růstu požadavků ICT i velice nízkou úroveň ztrát PUE 1,5.

Chlazení

Systém chlazení sestává z blokových chladících jednotek využívajících technologii odstředivých kompresorů „Turbo- cor“. Vlastností systému je kapalinové volné chlazení v zimním období a adiabatické předchlazení vzduchu v letním období. Topologie rozvodu chlazení vody splňuje požadavky bezodstávkového provozu. Efektivní distribuce vzduchu do zdvojené podlahy je doplněna uzavřenými studenými uličkami.

Průběh výstavby

Datové centrum v Lužicích u Hodonína bylo vystavěno de facto na zelené louce, stavba byla dokončena v roce 2014, komerční provoz DC byl zahájen o rok později. Realizace celé stavby probíhala ve třech navazujících celcích – výstavba budovy, zajištění technického zabezpečení budovy (TZB) a realizace IT řešení. Datové centrum získalo od Uptime Institute certifikaci na úroveň Tier III, která garantuje dostupnost 99,982 %.

Řešení pro budoucnost

Výstavba nového datového centra přinesla společnosti DataSpring nové obchodní příležitosti pro poskytování komplexních ICT služeb zákazníkům. Moderní technologie použité v datovém centru Lužice zajišťují energeticky efektivní provoz, což se pozitivně promítá v cenách poskytovaných služeb a řešení. Vysoká hustota výkonu ICT ve vztahu k podlahové ploše umožňuje realizaci i těch nejnáročnějších projektů externích zákazníků, ale i v rámci skupiny KKCG.

Ke stažení

Je čas na profesionální řešení

Zjistěte, co pro vás můžeme udělat a formujte s námi svou IT budoucnost. Již 30 let jsme předním dodavatelem datových technologií. 

Přihlašte se k odběru novinek