Technologie

Výstavba datového centra DataSpring Lužice

Komplexní řešení datového centra pro investiční skupinu KKCG včetně dodávek TZB a IT vybavení.
icon
320 m²
plocha datového sálu
icon
840 kW
možný výkon ICT
icon
10 kW
hustota na rack
icon
TIER III
certifikované řešení

Potřeba klienta

Společnost DataSpring se věnuje poskytování ICT služeb a řešení pro firemní zákazníky a zákazníky skupiny KKCG. Své služby nabízí od roku 2015 v rámci vlastní infrastruktury datového centra, které bylo vybudováno v Lužici nedaleko Hodonína.

Pro zákazníky přináší širokou nabídku služeb založených na virtuálním privátním datovém centru s vysokou úrovní bezpečnosti a doplňujícími službami v podobě odborné podpory a konzultací. DataSpring také poskytuje služby z oblasti analýzy, zpracování dat a business intelligence.

 

Specifika projektu

Naše společnost realizovala ve sdružení s firmou Metrostav výstavbu datového centra  DataSpring Lužice a podílela se na dodávce technologické a IT části celého řešení.

Součástí projektu byla komplexní dodávka kritické infrastruktury datového centra. Jednalo se o kompletní technologické celky systémů chlazení, napájení včetně systému záložního napájení, všech bezpečnostních systémů protipožární nevyjímaje a všech navazujících IT služeb, zajišťující hladký a bezodstávkový provoz celého komplexu. Následným krokem byla implementace správy kritické infrastruktury (CFM).

Technické parametry

  • Celková užitná plocha datového centra je 2 580 m², z toho zastavěná plocha datového centra zabírá více než 1 670 m².
  • Datový sál disponuje plochou 320 m².
  • Celkový možný výkon ICT 840 kW umožňuje instalaci celkem 82 datových stojanů při průměrné výkonové hustotě více než 10 kW na rack
  • Certifikace od Uptime Institute na úrovni Tier III, která garantuje dostupnost 99,982 %.

 

Napájení

Klíčové technologie systému napájení jsou instalovány v požadované redundanci. Jako hlavní zdroje elektrické energie jsou instalovány extra nízko ztrátové transformátory o výkonu 2500kVA. Provoz je proti dlouhodobým výpadkům napájení z veřejné sítě zabezpečen dieselovými motorgenerátory, které umožňují nepřetržité napájení celého provozu po neomezenou dobu. Plně modulární záložní zdroje UPS poskytují kromě možnosti postupné instalace výkonových modulů v závislosti na růstu požadavků ICT i velice nízkou úroveň ztrát PUE 1,5.

Chlazení

Systém chlazení sestává z blokových chladících jednotek využívajících technologii odstředivých kompresorů „Turbo- cor“. Vlastností systému je kapalinové volné chlazení v zimním období a adiabatické předchlazení vzduchu v letním období. Topologie rozvodu chlazení vody splňuje požadavky bezodstávkového provozu. Efektivní distribuce vzduchu do zdvojené podlahy je doplněna uzavřenými studenými uličkami.

Průběh výstavby

Datové centrum v Lužicích u Hodonína bylo vystavěno de facto na zelené louce, stavba byla dokončena v roce 2014, komerční provoz DC byl zahájen o rok později. Realizace celé stavby probíhala ve třech navazujících celcích – výstavba budovy, zajištění technického zabezpečení budovy (TZB) a realizace IT řešení. Datové centrum získalo od Uptime Institute certifikaci na úroveň Tier III, která garantuje dostupnost 99,982 %.

Řešení pro budoucnost

Výstavba nového datového centra přinesla společnosti DataSpring nové obchodní příležitosti pro poskytování komplexních ICT služeb zákazníkům. Moderní technologie použité v datovém centru Lužice zajišťují energeticky efektivní provoz, což se pozitivně promítá v cenách poskytovaných služeb a řešení. Vysoká hustota výkonu ICT ve vztahu k podlahové ploše umožňuje realizaci i těch nejnáročnějších projektů externích zákazníků, ale i v rámci skupiny KKCG.

Ke stažení

Je čas na profesionální řešení

Zjistěte, co pro vás můžeme udělat a formujte s námi svou IT budoucnost. Již 30 let jsme předním dodavatelem datových technologií. 

Přihlašte se k odběru novinek