Průmysl

Kontejnerové datové centrum na míru pro EvoBus

Dvojice kontejnerových datových center na míru pro zajištění provozu výrobní linky a IT technologií.
icon
MDC30
typ datového centra
icon
TIER III
certifikované řešení
icon
45 kw
celkový IT výkon
icon
10 týdnů
rychlý termín dodání

Potřeba klienta

EvoBus je dceřiná společnost Daimler AG zabývající se výrobou autobusů. S výstavbou nového výrobního zařízení na zelené louce vznikl požadavek na moderní řešení ukládání dat, které bude dostatečně efektivní a zároveň rychlé na jeho realizaci. Nový výrobní závod využívá zastavěné plochy co nejefektivněji pro potřebné technologie a tak bylo nutné umístit IT technologie mimo tyto prostory, avšak v rámci přilehlého areálu

Kontejnerové datová centra jsou díky svému kompaktnímu řešení ideální pro zajištění provozu výrobní linky závodu a provoz celofiremních IT technologií.

Specifika projektu

Mobilní datová centra představují efektivní řešení právě v lokalitách, u kterých není možné přistoupit ke klasické výstavbě. Zvolili jsme proto řešení dvojice kontejnerů typu MDC30, které dostatečně splňují technologické požadavky a zároveň umožní rozvoj nových technologií do budoucna.

Kontejnerové datové centrum MDC30 je definováno jako trvale bezobslužné pracoviště bez stálé obsluhy a představuje řešení pro uživatele s požadavky na rychlou výstavbu, mobilitu a malé prostorové nároky na datové centrum.

Kompletní infrastruktura datového centra je zde umístěna do kontejnerového skeletu v provedení „ALL IN ONE“ – to znamená, že všechna ICT zařízení a veškeré související technologie nutné k zajištění jeho provozu jsou koncentrovány v rámci jednoho kontejneru a nepřesahují jeho vnější rozměry.

Klíčové parametry

  • Dvě na sobě nezávislá datová centra v georedundanci , která v případě selhání dokáží fungovat samostatně
  • Certifikované řešení TIER III – DC podporující jak interní IT, tak i výpočetní řídící systémy výroby
  • Jedno z nejmodernějších mobilních modulárních datových center, kterými disponuje koncern Daimler AG
  • Integrace špičkových technologií (DA Caterpilar, chlazení Vertiv, UPS ABB, racky APC)

 

Altron Mobile DC

Mobilní kontejnerové datové centrum (Mobile DC) je řešením nové generace, které v sobě integruje záložní napájení, chlazení a bezpečnostní systémy s možností vlastní konfigurace. Představuje efektivní alternativu ke klasické kamenné výstavbě se zachováním provozních vlastností a výhodném poměru investičních nákladů.

Výhody Mobile DC

Mezi jeho hlavní výhody patří nízké provozní náklady, extrémně vysoká energetická účinnost, škálovatelnost a rychlé dodání v rámci 12 týdnů. Kontejnery nevyžadují žádnou dodatečnou montáž na místě instalace – pouze připojení elektrické energie a optické konektivity. Kontejnery nevyžadují žádnou dodatečnou montáž na místě instalace – pouze připojení elektrické energie a optické konektivity.

Rychlá doba integrace

Přestože bylo nutné transformovat standardizované řešení na míru, dvojice datových center byla dodána v čase kratším než tři měsíce. Jejich instalace v průmyslovém areálu byla odbavena v rámci jediného dne. Ihned po instalaci proběhla implementace optického propojení pro zajištění konektivity výrobního závodu s okolním světem.

Servis a údržba

Kontejnerová datová centra vyžadují, stejně jako ostatní kritická infrastruktura, pravidelnou a vysoce odbornou podporu a servisní služby, které realizujeme s certifikovanými specialisty v režimu 24/7 s cílem udržet kritickou infrastrukturu plně funkční a trvale dostupnou.

Ke stažení

Je čas na profesionální řešení

Zjistěte, co pro vás můžeme udělat a formujte s námi svou IT budoucnost. Již 30 let jsme předním dodavatelem datových technologií. 

Přihlašte se k odběru novinek