Státní správa

Datové centrum s certifikací Uptime Institute

Kontejnerové datové centrum pro Ministerstvo vnitra České republiky
icon
MDC30
typ datového centra
icon
TCCF
certifikace Uptime Institute
icon
45 kW
celkový IT výkon
icon
2 x
dvě totožná datová centra

Potřeba klienta

Datová infrastruktura české státní správy je tématem, které silně rezonuje napříč společností. Jako leader trhu byl Altron součástí výběrového řízení pro Ministerstvo vnitra České republiky na zajištění dodání dvou mobilních datových center.

Hlavní budova datového centra Ministerstva vnitra prochází v současné době plánovanou rekonstrukcí, a proto bylo potřeba najít řešení, které zajistí bezpečné místo pro kritické ITS technologie.

Požadavky státních orgánů na bezpečné a vysoce efektivní prostředí pro umístění ICT technologií se s nástupem digitalizace rychle zvyšují. Altron díky svým odborníkům, zkušenostem a certifikátům působí již několik let jako přední dodavatel těchto technologií pro řadu českých měst, ministerstev a státních institucí.

Specifika projektu

Navržený model Mobile DC vyhovuje nejvyšším bezpečnostním standardům vyžadovaných pro kritickou infrastrukturu na úrovni státu, jenž splňují kritéria Národního bezpečnostního úřadu. Jednou z podmínek byla také nutnost TCCF certifikace hodnotící dostupnost datových center od Uptime Institute, se kterým Altron pravidelně spolupracuje.

S Tier certifikacemi máme expertní zkušenosti na mnoha projektech. Důležité v celém procesu je postupovat správně od samého začátku a minimalizovat tak rizika nepředvídatelných událostí.

Miloš Macúch / člen správní rady společnosti Altron

Klíčové parametry

  • Mezinárodně uznávaná certifikace TFFC od Uptime Institute hodnotící dostupnost datových center.
  • Chlazení pomocí střešních jednotek využívajících přímých výpar DX a freecooling režimu.
  • Dvojice kontejnerových datových center Mobile DC typu MDC30.
  • Vysoký stupeň fyzického zabezpečení s možností rozšíření o další ochranné systémy.

 

Altron Mobile DC

Mobilní kontejnerové datové centrum (Mobile DC) je řešením nové generace, které v sobě integruje záložní napájení, chlazení a bezpečnostní systémy s možností vlastní konfigurace. Představuje efektivní alternativu ke klasické kamenné výstavbě se zachováním provozních vlastností. .

Výhody Mobile DC

Mezi jeho hlavní výhody patří nízké provozní náklady, extrémně vysoká energetická účinnost, škálovatelnost a rychlé dodání v rámci 12 týdnů. Mobile DC řeší výzvy s nasazením datových center ve velmi krátkém čase a v lokalitách, u kterých není vhodné řešení klasické serverovny. .

Certifikace Uptime Institute

Certifikace Uptime Institute garantují nejvyšší standardy při stavbě datových center. Expertní tým Altronu spolupracoval s Uptime Institute od prvotních fází projektu tak, aby se podařilo eliminovat potenciální rizika a splnit přísné požadavky na dostupnost datového centra. Vzniklo tak řešení kontejnerového datového centra, které do maximální míry splňuje požadavky s certifikací TCCF.

Certifikace od Uptime Institute nám dávají velkou konkurenční výhodu. Ukazují, že jsme schopni obstát ve světovém měřítku a že naše produkty snesou nejpřísnější srovnání.

Milivoj Uzelac / zakladatel společnosti

Ke stažení

Je čas na profesionální řešení

Zjistěte, co pro vás můžeme udělat a formujte s námi svou IT budoucnost. Již 30 let jsme předním dodavatelem datových technologií. 

Přihlašte se k odběru novinek