Třetí generace modulárního data centra EdgeDC přináší řadu novinek

Na konci minulého roku jsme odborníkům a veřejnosti poprvé ukázali nové modulární data centrum EdgeDC třetí generace. Produkt, se kterým máme v plánu expandovat na zahraniční trhy, navazuje na předchozí řadu úspěšného data centra dříve označovaného jako Mobile DC.

První generaci modulárního data centra jsme představili v roce 2001 pro humanitární misi v Kosovu, kde umožnila okamžité obnovení telekomunikačních služeb. Druhá generace sklidila ihned po svém nasazení velký úspěch a zařadila se mezi naše klíčové produkty s vysokou oblibou mezi státními institucemi a mezi klienty veřejného prostoru. Z lokálních institucí se jedná např. o Nemocnici na Homolce, Ministerstvo vnitra České republiky nebo Lesy ČR. Při pohledu do zahraničí narazíme na data centra dodaná pro Ooredoo Oman LLC, Digital eGovernment of Sharjah nebo Ministerstvo vnitra ve Spojených Arabských Emirátech.

„Jsme česká jednička s globálními ambicemi. Příležitost vidíme v rozvojových trzích, které komunikační infrastrukturu teprve budují a modulární produkty pro ně představují efektivní řešení, které lze dodat v krátkém čase s vysokou návratností investice. Naše pozornost se proto soustředí na africký trh nebo na oblast Středního východu.‘‘ vysvětluje Milivoj Uzelac mladší situaci okolo modulárních produktů.

 

Náš vývojový tým se ve třetí generaci zaměřil na výrazné úpravy, které nastaly z hlediska výkonu a architektury (až 120 kW pro ICT výkon, 16 racků v jednom 45 stopém modulu). EdgeDC však bylo kompletně přebudováno i po konstrukční a estetické stránce, díky čemuž nabízí zvýšenou odolnost s dvacetiletou zárukou na konstrukci.

Uvedené změny mají rovněž pozitivní dopad na náklady na pořízení a provoz. Modul třetí generace může efektivně snižovat energetickou náročnost pomocí fotovoltaických systémů nebo pokročilé technologie volného chlazení.

„Když se podíváme na jednotlivé benefity, mezi ty největší patří bezesporu mobilita. Zařízení typu plug-in-play je na místo provozu dodáváno připravené, otestované a lze ho během jednoho dne uvést do provozu. To přináší možnost okamžitého nasazení i ve vzdálených lokalitách a zajištění požadované kapacity IT.‘‘ dodává produktový manažer Altron Modular Ondřej Horák

 

 

Výroba třetí generace EdgeDC se bude konat v novém závodě, který jsme otevřeli na konci roku v Buštěhradu a jeho kapacita je navržena pro polosériovou výrobu několika set modulů ročně. Nezapomínáme však na budoucí rozvoj a na nové produkty, které plánujeme představit.

Sdílet článek